NEOTESÁNEK

Publikováno: 25.06.2021
Slavíčci ZAJÍMAVOST
MS Jizerská > Aktuality > > NEOTESÁNEK

NEOTESÁNEK

Publikováno: 25.06.2021
Slavíčci ZAJÍMAVOST

Od vrátek k vrátkům s Neotesánkem

 

 

V rámci pedagogické praxe se naše třída Slavíčků MŠ Jizerská zapojila do projektu ,,Nechci být Neotesánek“. Naplánováno bylo celkem 14 setkání s dětmi. V rámci předčítání a doprovodných aktivit se měly děti seznamovat s pravidly společenského chování a hygienickými návyky.  Reakce dětí a rodičů na tento projekt byla velmi pozitivní. Vzhledem k tomu, že školní rok 2020/2021 byl ve znamení pandemie covidu 19, tak došlo pouze ke 3 setkáním. Přišlo zavírání MŠ a nám bylo líto rozjetý projekt ukončit.

 

Proto byla rodičům a dětem v rámci distanční výuky posílána videa s přečteným příběhem a doporučenou aktivitou.  V jarních měsících jsme se pak rozhodly nabídnout projekt i ostatním dětem a rodičům. A tak vznikla stezka ,,Od vrátek k vrátkům s Neotesánkem“. Na plotě MŠ Jizerská byly nainstalovány jednotlivé úkoly, které děti v rámci procházky mohly s rodiči plnit. Tato stezka obsahovala seznámení s Neotesánkem a 6 úkolů k tématům, jako je kamarádství, uklízení, stolování apod. Poslední úkol byl i pro nás zpětnou vazbou celého projektu, protože děti posílaly nakreslené obrázky, fotografie při plnění úkolů, či vyrobeného Neotesánka.

 

Zakončením celého projektu pak byla výstava všech prací na plotě MŠ.  Věříme, že v covidové době rodiče strávili se svými dětmi společný čas příjemnou formou.

Galerie

Další aktuality

SFÉRICKÉ KINO

V úterý 14. září u nás proběhlo sférické kino. Dětem se velmi líbilo.

Akce

ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

1. září jsme vykročili pravou nohou do nového školního roku. Počasí nám přálo ...

ZAJÍMAVOST

DŮLEŽITÉ PŘED NÁSTUPEM DO MŠ

Důležitá informace: Na děti, které se v posledních 10 dnech před plánovaným ...

Důležité

Ledové ozdoby – na sněhu.