Záhonky pro školky

Publikováno: 08.03.2022
MS Jizerská > Záhonky pro školky

Záhonky pro školky

Publikováno: 08.03.2022

V dnešní uspěchané době, v níž je rychlá a snadná spotřeba potravin samozřejmostí, se sotva stačíme zamýšlet nad jejími důsledky. Přitom údaje o stavu životního prostředí a o lidském zdraví jsou tak alarmující. Vypovídají o tom, že je potřeba něco změnit. Budoucností světa jsou přece děti - tak proč nezačít u nich? Záhon a péče o něj je jedna z možných cest, a svým způsobem cesta jedinečná, jak dětem přirozeným způsobem ukázat důležité a užitečné souvislosti týkající se kvality jídla a stavu životního prostředí, i to jak je mohou ovlivnit. Náš projekt si přeje vychovávat děti hravě a přirozeně ke vkusu v jídle a dobrým stravovacím návykům, jejichž součástí je čerpání ze sezónních, čerstvých a férových zdrojů. Přeje si děti vést ke vztahu k přírodě a k úctě k životnímu prostředí. Přinést jim zážitek společné činnosti v záhonové komunitě. A poznání, že tím, jak jíme, ovlivňujeme nejen své zdraví, ale i svět kolem nás. Zasejeme li semínko vědomí správných zásad do dětské mysli včas, je pravděpodobné, že jim utkví na celý život.

V roce 2020 jsme se prostřednictví Ekologického centra Cassiopeia zapojili do projektu „Záhony pro školky“ Díky tomu to projektu se vybudovali 3 vyvýšené záhony pro 5,6 a 7 třídu. Každá ze zapojených tříd si do připraveného dřevěného hrazení záhonu navezla zem a osela semínky zeleniny a bylinek. Součástí projektu byl i výukový program k zahradničení od Ekologického centra Cassiopeia.

Záhonky pro školky logo

Galerie