Indoor lyžování

Publikováno: 08.03.2022
MS Jizerská > Indoor lyžování

Indoor lyžování

Publikováno: 08.03.2022

Lyžování na profesionálním simulátoru Maxxtracks - unikátní technologii pohyblivého pásu s nastavitelnou rychlostí a úhlem sklonu.

Indoor lyžování podporuje koordinaci pohybu a dynamiky, je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé na vylepšení techniky. Vzhledem k velkému zájmu ze strany rodičů a omezené kapacitě pro naší školku určenou je výběr proveden od nejstarších dětí.

Celkový počet dětí na jeden kurz je 20 a počet lekcí je stanoven na 10.

Výuka by probíhá v dopoledních hodinách. Děti se naučí - základy lyžování - základní sjezdový postoj, upevnění pohybu, zvládání správné techniky, překonání strachu z jízdy.

Trenažér Maxxtracks věrně simuluje sníh a žák se na něm naučí lyžovat bez špatných lyžařských návyků a za daleko kratší dobu než na skutečné sjezdovce.

Díky pohybu koberce lyžař stojí na místě, zatímco pohybující se koberec simuluje ubíhající sjezdovku.

Instruktor pracuje s žáky podle vyučovacích zásad, které se prolínají, a tak dosahuje vytyčeného cíle. Cvičení je postaveno tak, aby provedení vedlo od hrubého provedení k jemnějšímu nácviku. Instruktor má ke každému žákovi individuální přístup a bere v úvahu fyzické schopnosti žáka. Na základě zpětné vazby a pozorování během cvičení se soustředí instruktor s žákem na odstranění pohybových nedostatků.

Aktivita probíhá za finanční podpory města České Budějovice.

české Budějovice logo

Galerie